2011. szeptember 18., vasárnap
Üveggyöngyök/Glass beads
Imádom, ha variálni lehet a színeket, úgy, hogy azok mégis összhangban legyenek. Egyik nagy szerelmem az üveggyöngy. Legyen az bármilyen alakú, méretű, színű. Két kedvenc nyakláncom. Őszintén megmondom, nagy a kísértés, hogy megtartsam őket, mégis megvásárolhatók a Meskán.
Miss Madge
Egyik kedvenc sorozatom a Csengetett Mylord?. Megnéztük TV-ben, aztán újra. Az egyik epizódban, elmennek színházba, és a színésznő nyakában egy nagyon mutatós nyaklánc volt. ki kellett merevítenem a képet a TV-n, hogy elrohanhassak papírért. Szegény párom csak pislogott, azt hitte megbuggyantam :)
Bár az eredeti nagyobb méretű, az én nyakláncom követi a formáját, bár ezt is nórissá tettem.
Feltettem Meskára, jelentkezett is, egy kedves vevő, de kért hozzá fülbevalót is. Aznap éjjel ezzel álmodtam, 3 nap múlva megvolt.
One of my favourite serials is "You rang, M'Lord?". Watched it on TV, than again on DVD. In one of the episodes, the family goes to th theatre, and Miss Madge wears a beautiful necklace, that inspired me to make a resembling piece of my own style. The customer, who bought it, asked for the matching earrings.
Ez lett az eredmény/and her is the result:
Bár az eredeti nagyobb méretű, az én nyakláncom követi a formáját, bár ezt is nórissá tettem.
Feltettem Meskára, jelentkezett is, egy kedves vevő, de kért hozzá fülbevalót is. Aznap éjjel ezzel álmodtam, 3 nap múlva megvolt.
One of my favourite serials is "You rang, M'Lord?". Watched it on TV, than again on DVD. In one of the episodes, the family goes to th theatre, and Miss Madge wears a beautiful necklace, that inspired me to make a resembling piece of my own style. The customer, who bought it, asked for the matching earrings.
Ez lett az eredmény/and her is the result:
2011. szeptember 17., szombat
Rózsaszín fény
A neve onnan ered, hogy egyszer belemarkoltam egy tál üveggyöngybe, és ami a markomban maradt, abból lett ez a medál. csak néztem a tenyeremen ezt a sokféle rózsaszínt, és úgy döntöttem, muszáj visszaadni az élményt. Lehet, a kép nem adja vissza a valódi csillogást, de ha rásüt a nap, isteni színei vannak.
Drótékszerek
Mindig is drótozni akartam. Untam a szokványost, rengeteg lehetőséget láttam benne, míg bele nem törött a bicskám. Az első próbálkozás után nem csak az ujjbegyeim sajogtak, de behasadt a körmöm és a szemem is majdnem odalett... :S pedig nem vagyok kétbalkezes. Csak egy :D
Minden elismerésem azoké, akik képesek órákon keresztül tekerni, és tekerni, aztán pedig tekerni.
Legelső példányom már nincs meg. szétszedtem, mert nem tetszett. Azóta másban újjászületett, de azt is szétszedtem, amíg elégedett nem lettem.
Ez a darab sem egyszerű, nem ilyennek indult, de a múzsám sűrű szárnycsapkodására ez lett belőle.
Minden elismerésem azoké, akik képesek órákon keresztül tekerni, és tekerni, aztán pedig tekerni.
Legelső példányom már nincs meg. szétszedtem, mert nem tetszett. Azóta másban újjászületett, de azt is szétszedtem, amíg elégedett nem lettem.
Ez a darab sem egyszerű, nem ilyennek indult, de a múzsám sűrű szárnycsapkodására ez lett belőle.
:)
ÁÁÁ... tudom, ez a blogos dolog is fertőz, nálam már megjelentek a kiütések is :) Nem bírtam megállni, itt egy újabb kreálmányom:
Kavalkád
Biztos Veled is előfordult már, hogy venni szerettél volna valamit, aztán mikor beléptél a kiszemelt boltba, csak álltál és vártad, hogy azonnal értesítsenek: megnyerted a lottót... Nahát. Ez tipikusan én vagyok, ha bemegyek a gyöngyök közé :) Az még hagyján, hogy amit elhatároztam, azt megveszem, na de a többi? Az hogy kerül be a kosárba??? Egy kis csomag itt, egy pár kapocs ott, és aztán otthon magyarázhatom. Persze nem szoktam, mert csak napok múlva derül ki. Bár eldugni nem tudom, úgy teszek, mintha a múltkori termés lenne. Ideig-óráig bírom, hogy nem veszem elő, de este csak elkezdek matatni körülöttük, és akkor már nincs megállás. Sajnos az a típus vagyok, aki ihletre türelmes. Azt hiszem, ez magyarázatra szorul :). Általában mindent azonnal akarok. Egyszerűen nem tudok pepecselni. Irigylem is rendesen azokat, akik órákig elvannak azokkal a mákszemnyi gyöngyökkel. Én, ha nem látom azonnal az eredményt, feladom. De: ha megjön a múzsa, akkor megtáltosodok. Épp ezért, mint majd látni fogjátok, csak ritkán készülnek aprólékos munkával készült mindenfélék.
Remélem, nem fogok monologizálni. Talán lesz egy-két olyan elvetemült, aki néha elolvassa azt a temérdek gondolatot, amit majd itt megosztok veletek.
Bármi megjegyzés nyugodtan jöhet, de vigyázat: mimózalelkű vagyok :)
Elsőként egyik büszkeségem jöjjön. A mintát találtam, de próbáltam egyedivé tenni. Remélem, tetszik. Egy esküvőn jól mutatott :)
Remélem, nem fogok monologizálni. Talán lesz egy-két olyan elvetemült, aki néha elolvassa azt a temérdek gondolatot, amit majd itt megosztok veletek.
Bármi megjegyzés nyugodtan jöhet, de vigyázat: mimózalelkű vagyok :)
Elsőként egyik büszkeségem jöjjön. A mintát találtam, de próbáltam egyedivé tenni. Remélem, tetszik. Egy esküvőn jól mutatott :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)











